Odciągi łańcuchowe z napinaczem połączonym na stałe z łańcuchem lub osobno

W tej kategorii znajdą Państwo szeroką ofertę odciągów łańcuchowych z napinaczem połączonym na stałe z łańcuchem lub osobno. Wszystkie spełniają wymagania aktualnej zharmonizowanej normy PN-EN 12195-3 i charakteryzują się doskonałą jakością i trwałością. Ich długość dostosowujemy do wymagań i oczekiwań klienta, na życzenie istnieje również możliwość zastosowania haków skracających z zabezpieczeniem z obu stron napinacza.

Odciągi łańcuchowe dostępne w naszym sklepie charakteryzują się wysokim współczynnikiem bezpieczeństwa i doskonałą jakością. Do ich wyrobu wykorzystano łańcuch oraz komponenty w klasie 8, 10 lub 12 stali, a łańcuch zabezpieczony został przed korozją. Zaletą tego rozwiązania jest również fakt, że grzechotka napinająca może być na stałe połączona z łańcuchem lub występować osobno. Wówczas wyposażona jest w dwa haki skracające, pozwalające wpiąć się w dowolne miejsce cięgna łańcuchowego. Połączenia wykonane zostały na złączkach, w razie potrzeby łatwo można je naprawić bądź zregenerować.

Odciąg łańcuchowy to urządzenie służące do mocowania i zabezpieczania ładunków podczas transportu. Składa się z mocnego łańcucha, który może zostać przymocowany do ładunku za pomocą różnorodnych zakończeń, takich jak haki. Odciągi łańcuchowe są niezastąpione w transporcie ciężkich i nieregularnie kształtowanych przedmiotów, gdzie stabilność i bezpieczeństwo ładunku są kluczowe.

Napinacz łańcuchowy to mechanizm służący do naciągania łańcucha w odciągu, co zapewnia stabilne i mocne przyleganie łańcucha do transportowanego ładunku. Umożliwia bezpieczne i pewne zabezpieczenie ładunku, minimalizując ryzyko przesunięcia czy uszkodzenia podczas transportu. Napinacze mogą być wyposażone w grzechotki, które ułatwiają szybkie i efektywne naciąganie łańcucha, oraz w haki skracające, które umożliwiają łatwe dostosowanie długości łańcucha do potrzeb praktycznych.

Oferujemy różnorodne typy odciągów łańcuchowych, które można dopasować do wielu zastosowań. Istnieją modele z napinaczem stałym, który jest nierozłącznie związany z łańcuchem, oraz odciągi z napinaczem ręcznym, gdzie napinacz i łańcuch są oddzielnymi elementami. Dostępne są także odciągi z różnymi typami haków, w tym haków skracających z dodatkowymi zabezpieczeniami. Nasze odciągi zostały zaprojektowane tak, by odpowiadać na wyzwania związane z przewożeniem niestandardowych lub szczególnie ciężkich ładunków.

Wybór właściwego odciągu łańcuchowego powinien być podyktowany kilkoma kluczowymi czynnikami. Należy zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie, jakie odciąg jest w stanie wytrzymać, co jest bezpośrednio związane z klasą stali, z której wykonany jest łańcuch i napinacz. Ważna jest również długość łańcucha, która powinna być dostosowana do wymiarów i kształtu transportowanego ładunku. Ponadto, warto rozważyć typ i jakość zabezpieczeń na hakach oraz łatwość obsługi i możliwości regulacji napinacza.
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty odciągów łańcuchowych do mocowania ładunku, które są nie tylko wytrzymałe, ale także łatwe w użyciu i dostosowane do najtrudniejszych warunków transportowych. Nasza kompetentna obsługa klienta z chęcią pomoże Państwu w wyborze najlepszego rozwiązania, które spełni wszystkie wymagania bezpiecznego i efektywnego transportu towarów.

• spełniają wymagania aktualnej zharmonizowanej normy PN-EN 12195-3
  • długość możliwa do wykonania według uznania klienta
  • grzechotka napinająca na stałe połączona z łańcuchem za pomocą złączek, lub osobno. Wówczas wyposażona jest w dwa haki skracające dzięki którym można się wpiąć w dowolne miejsce cięgna łańcuchowego
  • możliwe zastosowanie haków skracających z zabezpieczeniem z obu stron napinacza
  • znakowanie: zdolność mocowania LC, STF,  znak CE, nazwa producenta, numer seryjny, długość odciągu, rok produkcji
  • współczynnik bezpieczeństwa: 2
  • użyte materiały: łańcuch w klasie 8, 10 lub 12 stali, komponenty w klasie 8, 10 lub 12 stali.
  • łańcuch zabezpieczony przed korozją, komponenty malowane proszkowo
  • połączenia wykonane na złączkach umożliwiają dokonanie naprawy, regeneracji
  • zapewniona identyfikacja wszystkich komponentów zawiesia
  • dokumenty: deklaracja zgodności z normą, instrukcja użytkowania